Aşağıdaki kodu kopyalayın ve web sitenizdeki tüm sayfalara yapıştırın. Bu kodu sayfanın bölümünde mümkün olan en üst konuma yapıştırın: Ayrıca, bu kodu baştaki etiketinin hemen sonrasına yapıştırın:

Aile Danışmanlığı

Anasayfa / Videolu Eğitimler / Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı, Aile Yasası çerçevesinde gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmeti, aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulur.

Ailenin problemlerinin çözülmesinin yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamaları, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmeleri amaçlanır.

Aile danışmanının aile bireylerine verdiği desteğin çerçevesi çok geniştir. Aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar, ailedeki sorunlu bireyler, tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık, bir aile bireyinin evden ayrılması gibi durumlar, aileye bir bebek ya da yeni yetişkin bir bireyin katılması, ailedeki çocuk ve ergenlerin problemleri ya da ailenin çocuklarıyla ilgili sıkıntıları, aile büyükleriyle birlikte yaşamanın getirdiği zorluklar, yakın akraba ilişkileriyle ilgili aileye yansıyan problemler, maddi sıkıntıların yol açtığı problemler, sorunlu geçen menapoz dönemleri, cinsel sorunlar, aldatma ve aldatılma gibi arzu edilmeyen olaylar, ayrılık ve boşanma süreçleri, incinmiş duygular, yeni yaşam düzenlemeleri ve çocukların bakımı ve mali düzenlemeler konusundaki sorunlarla ilgili konularda aile bireylerine destek verilir.

Aile Danışmanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri bir projedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çıkarılarak 04.09.2012 tarihinde Resmi Gazetede Yayımlanan “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” yürürlüğe girmiştir.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programına katılmak için bilgi formunu doldurarak ayrıntı isteyebilirsiniz.

Formu doldurduktan kısa süre sonra eğitim danışmanımız tarafınıza ulaşacaktır.

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Bilgi Formu

Mesaj Gönder
Merhaba. Whatsapp üzerinden bize anında ulaşabilirsiniz.
Call Now Button